önceki ürün
TANRI İNSANDA UYUR İNSANDA UYANIR
sonraki ürün
Fiyatı
: 22,00 TL.
İndirimli Fiyatı
: 13,20 TL.
%40
İndirim
Kitap Kodu
:
Kitap Adı
: TANRI İNSANDA UYUR İNSANDA UYANIR
Yazarı
: EMEL KESKİNKIILÇ
Baskı Adedi
: 6000
Basım Yılı
: 2012
Sayfa
: 320
ISBN No
: 9789758312641
Kitap İçeriği
Yorumlar
Kitapta ele alınan mikrokozmos ile makrokozmos arasındaki benzerlikler holografik evren teorisinin ispatı niteliğindedir.  Holografik evren teorisi ise evrenin ve yaratılışın en büyük gerçeğine vurgu yapar. Bu teori büyük bir uyanışın da habercisidir.
Bu uyanış, yüzyıllar öncesinde tasavvufçuların “insanda Tanrısal sırlar gizlidir” demelerinin ne anlama geldiğini gün ışığına çıkaracaktır.
Hallac-ı Mansur da “En-el Hak” sözüyle insanın bu yönünü canı pahasına dile getirmiştir. Yunus Emre “Bir ben var benden içre” demiştir. Mevlâna da “hem kendi içinde hem de döndüğü her yerde O’nun yüzünü gördüğünü” söylemiştir.
Tanrı’yı tek bir yerde aramayın, O ne yerdedir ne de gökte...  Çünkü O her yerdedir. Her insanın içindedir. Her zerrededir.Aşağısı yukarıya, yukarısı aşağıya benzer. Ve en küçük zerre bile bütüne ait bilgi taşır. Bu sonsuz sınırsız evrenin ve varoluşun temel ezoterik prensibidir.
Tanrı’yı çok uzaklarda aramayın O’nu belki de gözyaşınızda bile bulabilirsiniz, çünkü her varlığın içinde Tanrı’dan bir öz vardır. İnsanoğlu bir gün bu sırrın iç yüzünü anladığında, içindeki Tanrı uyanmaya başlayacak ve gerçeği kendi kalbinde bulacak… Peki ama bu gerçeği nasıl kavrayacağız.
Bunu sözel olarak duymak, bu gerçekle bizi yüz yüze getirmez. Bunun için özel bir çaba ve çalışma gereklidir. Bu nedenle bir zamanlar mabetlerin içinde özel inisiyatik çalışmalar gerçekleştirilmekte ve bu gerçekle inisiyeler yüz yüze getirilmekteydi. Bu inisiyelerin yaşadıkları miraçlarıydı. Bu aydınlanma hâlinin tasavvuf terminolojisindeki karşılığı, içsel kıyamete doğru süren bir yükselişti.
Bir devrin sonlarına geldiğimiz bu günlerdeki gidişat, bu miracın insanlık tarafından yaşanmasıyla sonuçlanacaktır.
Yayınladığımız bu kitap, bu yolda sizi hedefinize ulaştıracak değildir. Ancak küçük de olsa, atacağınız bu yoldaki adımınıza bir güç katacaktır.


ALIŞVERİŞ SEPETİ
Tutar
0,00
Kdv
0,00
Toplam
0,00
Sepetinizde
0
Ürün Var
HAZIRLANANLAR
EZOTERİZME GÖRE HALİL CİBRAN ÖĞRETİSİ
ERGUN CANDAN-NİLÜFER DİNÇ
MS. I BURADAYDILAR
EMRE ÖZYUMURTACILAR
SUFİ BİLGESİ NASRETTİN HOCA
ERGUN CANDAN
ÜNLÜ TASAVVUFÇU FERİDÜDDİN ATTAR
KEVSER YEŞİLTAŞ
Kitaplarımıza Avrupadan Ulaşmak İçin
E-Bülten Üyeliği
Yeniliklerden ve Yeni Kitaplardan haberdar olmak için, E-mail adresinizi yazınız.