İşleminiz Yapılıyor..
İşleminiz Yapılıyor..
İşleminiz Yapılıyor..
KAYITLI ADRESLERİM
YENİ ADRES TANIMLAMA
İŞLEM DETAYI
cdfds
SEPET KAYIT
GEZİ VE EZOTERİZM
GEZİ VE EZOTERİZM

GEZİ VE EZOTERİZM

Yıllardır yaptığımız yayınlarda sürekli üstünde durduğumuz bir konu vardı: “TOPLU İNİSİYASYON DEVRİ BİTMİŞTİR. BİREYSEL İNİSİYASYON DEVRİ BAŞLAMIŞTIR...” 
Bu ezoterik bilgiyi çeşitli kitaplarımızda yeri geldikçe hep sizlerle paylaşmıştık. Bu ne anlama gelir? Bu, belli bir derneğe, beli bir tarikata, belli bir gruba bağlanmadan bireylerin kendi iç algılayışlarını ortaya çıkartmaları gerektiği anlamına gelir. Çünkü bireylerin özgürleşmesiydi asıl önemli olan.
Siz belli bir sürüye bağlı olarak değil, kartal gibi özgürce uçabilecek bir yeteneğe sahipsiniz. Ama bu potansiyal gücünüzü sürü içinde ortaya çıkartamazsınız.
O nedenle de “ezoterizm bireyler değişmeden toplumlar değişemez” demiştir.

Toplumu idare eden iktidar o nedenle bireylerin özgürleşmesini hiç bir zaman istememiştir. Topluma hep doğrular şudur denmiş ve toplumu oluşturan bireylerin de buna inanması istenmiştir. Bu nedenledir ki, din bu alanda ençok kullanılan yönlendirme aracı olarak kulanılmıştır. Ve hep belirli bir dinsel kalıp insanlara sunulmuştur. Yine bu nedenledir ki bu topluma tasavvuf ve bâtıni öğretiler unutturulmuştur.

Ancak ne zaman ki bireyler kendisine sunulan her türlü argümanı sorgulamaya başlamıştır, işte o zaman genel kabul görmüş ve kendisine sunulan doğruları irdelemeye başlamıştır.

Gezi direnişinin merkezinde olan gençlere bakacak olursanız, herhangi bir gruba bağlı olmayan özgür bireyler olduklarını görürsünüz. Ve onlara baktıkça ezoterizmin o temel prensibinin ne denli doğru olduğunu birkez daha görebilirsiniz.
Bunu görmenin mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim...

Evet... Toplu sürü bilinci birçoklarımız için artık bitmiştir... Gezi bize bunu öğretmiştir...

ORTAK ALANIN BÜYÜLÜ ENERJİSİ

Gezi’nin bize gösterdiği bir diğer evrensel anlayış da, bireylerin bir arada olmalarından ortaya çıkan birlik alanının gücüdür. Özgür bireylerin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan “özgür topluluk” o birlik şuurunu bizzat yaşamıştır. Böylelikle büyük bir ortak alan meydana gelmiş ve o alanda muazzam bir enerjetik güç toplanmıştır. 

Bu muazzam gücün dışında olanlar bundan rahatsız olmuşlar ve palalarla bu güce karşı durmak istemişlerdir. Ama bu ortak alanın enerjetik gücünün palalarla ortadan kaldırılması mümkün değildir.

Gülümseyerek söylüyorum: Gençler Gezi'de inanılmaz bir ortak alan büyüsü yapmışlardır.. Büyülü bir dünyanın kapılarını aralamışlardır... Kutluyorum hepsini...

ALIŞVERİŞ SEPETİ
Tutar
0,00
Kdv
0,00
Toplam
0,00
Sepetinizde
0
Ürün Var
HAZIRLANANLAR
EZOTERİZME GÖRE HALİL CİBRAN ÖĞRETİSİ
ERGUN CANDAN-NİLÜFER DİNÇ
MS. I BURADAYDILAR
EMRE ÖZYUMURTACILAR
SUFİ BİLGESİ NASRETTİN HOCA
ERGUN CANDAN
ÜNLÜ TASAVVUFÇU FERİDÜDDİN ATTAR
KEVSER YEŞİLTAŞ
Kitaplarımıza Avrupadan Ulaşmak İçin
E-Bülten Üyeliği
Yeniliklerden ve Yeni Kitaplardan haberdar olmak için, E-mail adresinizi yazınız.