Hakkımızda

“Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun,
kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun,
bir ulus ilim ordusuna sahip değilse,
savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olmayacaktır.
Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.”

Mustafa Kemal Atatürk – Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Lideri

SINIR ÖTESİ YAYINLARI yurtiçi ve yurtdışında hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmayan Türkiye’nin özgün, bağımsız bir yayın organıdır.
Yayın hayatına 1998 yılında başladı.

O günden bugüne kadar yayınladığı kitaplarla, Türkiye’de okuyucularıyla çok kuvvetli bir enerji alanı oluşturdu.

Yayın yelpazesini “Ezoterizm”, “İnisiyatik Öğretiler”, “Tasavvufi Öğreti Sistemi”, “Metapsişik – Spiritüel Bilgiler”, Parapsikoloji” alanında oluşturmuştur.

Kendine özgü üslubuyla, bu alanda Türkiye’deki ilk yayınevidir. Bu özelliğini ilk günden beri göstermiş ve çizgisini aynı ciddiyetle sürdürmüştür.

Hiçbir özel toplantı, özel çalışma ve grupsal faaliyetler içinde olmamıştır. Sadece, okurlarıyla kitapları aracılığıyla köprü kurmuştur… Bilgi paylaşmıştır. Böylelikle okurlarıyla birlikte büyük bir aile olmuştur.

Türkiye’de yerli yazarlarıyla öne çıkmış, çok az sayıda yurdışından kitap çevirisi yayınlamıştır. Bu tutumuyla Anadolu’daki birikimi okuyucusuna sade ve anlaşılır bir dille sunmuştur.
Yayınevimiz Ergun Candan tarafından kurulmuş ve kendisinin araştırma ekibiyle birlikte, kitaplar üretmeye devam etmektedir.

15
YAYINLANAN KİTAP
30+
KATILDIĞIMIZ KİTAP FUARI
100+
YAZARLARIMIZIN KATILDIĞI PROGRAMLAR
1M+
ULAŞILAN OKUYUCU SAYISI

Ergun Candan Kimdir?

İstanbul Ortaköy doğumlu olan Ergun Candan, çok genç yaşlarda “Türkiye Metepsişik Tetkikler ve İlmi Araştırmalar Derneği”nde Ezoterik ve Metapsişik Kültürle tanıştı.

1985 yılında Dernek Yönetim Kurulu Üyeliği “Öğretim Sorumlusu” görevine seçildi.

1993 yılının sonuna kadar bu görevini sürdürdü. Bu süre içinde çok sayıda konferans veren Ergun Candan’ın Ruh ve Madde Dergisi’nde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

1994 yılında Dernek’te baş gösteren bazı olumsuzluklardan dolayı, Derneğin 2. Başkanı da dahil olmak üzere çok sayıda üye dernekten istifa etti. Bunların arasında Ergun Candan da vardı. Dernekten ayrıldıktan sonra, bir grup arkadaşıyla birlikte araştırmalarını bağımsız olarak sürdürmeye başladı.
1994 – 1996 yılları arasında Milliyet Gazetesi’nin radyosu “Radyo Kulüp”te “SINIR ÖTESİ” adıyla bir program hazırladı ve sundu. (Bu radyonun ismi daha sonra Radyo D olarak değişmiştir.) Hafta için hergün 22.00 – 24.00 saatleri arasında yayınlanan bu program, dönemin en çok dinlenen radyo programları arasında ilk sıraları aldı.

1995 yılında Akşam Grubu’na bağlı “Dost Gazetesi”nde yazı dizisi hazırladı.

1996 yılında “Kanal D”de “SINIR ÖTESİ” adıyla hazırladığı program, çok sayıda birinciliklere imza attı. Televizyon kanalları arasında en çok izlenen programmar arasında ilk sırada yer aldı.

Aynı yıl ekibiyle birlikte “Posta Gazetesi”nde “GİZEMLER DÜNYASI” adıyla yayınlanan haftalık, bir ek gazete çıkarttı.

Kanal D’de yaptığı program bir süre sonra RTÜK’ten gelen baskılar ve buna bağlı olarak kanalın kapatılma cezalarından dolayı yayın hayatına son vermek zorunda kaldı.

Dönemin Kültür Bakanı İstemihan Talay’la yaptığı toplantıda, Atatürk’ün Mu araştırmasının Türk Tarih Kurumundaki belgelerinin yayınlanması ve Türkiye’de Parapsikoloji alanında bilimsel çalışmalara başlanması gibi konularda geniş bir rapor sundu ve bu alanda önemli adımlar attı. Ancak sonrasında değişen konjonktür, bu girişimi sonuçsuz bıraktı.

Dergilerde makaleler, radyo programcılığı, televizyon, gazeteler derken; artık kapılar yavaş yavaş kapanmaya başlamıştı.

Bir süre yayıncılık hayatına son vermek zorunda kaldı. Ve Ortatöy’de küçük bir dükkan açarak köftecilik yapmaya başladı.

Sonra her şeye yeni baştan başlamaya ve yeni bir yol çizmeye karar verdi.

1998 yılında kendi yayınevini kurdu.

Çeşitli televizyon programlarına konuk konuşmacı olarak katıldı.

Çalışmalarına hâlen bu yayınevinin araştırma ekibiyle birlikte devam etmektedir. Yayınlanmış 17 kitabı bulunmaktadır.

Soru ve Önerileriniz

Tüm kredi kartları ile banka kartlarıyla ayrıca havale/eft yöntemiyle olan ödemelerinizi kabul edebiliyoruz.

Yurtdışına gönderim yapamıyoruz. Ancak Türkiye’nin tüm bölgelerine kargoyla gönderim sağlayabiliyoruz.

Kupon kodlarını sadece belirli dönemlerde yaptığımız çekilişlerle hediye etmekteyiz. Bunun dışında edinebileceğiniz bir yöntemimiz mevcut değildir.

Resmi tatil ve haftasonları haricinde haftaiçi her gün saat 15.00’a kadar vereceğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya teslim edilir. Saat 15.00’dan sonra verdiğiniz siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir.

Gönderdiğimiz her yayın, yırtık veya baskı hatası olup olmadığı incelenerek kargoya verilmektedir. Ancak kargodan teslim aldığınız yayın eğer hasarlıysa tekrar iletişim sayfamızdaki adrese iletip yeni ürün talep edebilirsiniz.

Diğer tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için bizlere iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Başka sorularınız mı var? Lütfen bize sormaktan çekinmeyin.

    Yükleniyor...