EZOTERİZM’İN KORONAVİRÜSE BAKIŞI

Şu an üstünde çalıştığım “Hallac-ı Mansur” ile ilgili kitabıma şu sözlerle başlamış ve “Enel-Hak” sözüne ezoterizmin ışığında bir giriş yapmıştım:

“Küçük daire büyük daireden daha büyüktür. Dairenin ortası merkezdir. Yani noktanın ne olduğunu anlamak lazımdır. Hallac-ı Mansur’un kastettiği de budur. İşte bu kitabımızda dairenin ortasını anlamaya çalışacağız..”

Evet bu sözlerle başlamıştım… Bu sözlerimin günümüzle ilintisini o kitabımda ayrıntılarıyla sizlerle paylaşacağım. Biz gelelim günümüze. Ama o sözü unutmayın..

Sonra koronavirüsle tanıştık.

Tüm dünyamızı saran ve son birkaç gündür bizi de içine alan küresel bir salgının sıkıntılarıyla yaşamaya başladık.
Virus…
Gözle göremiyoruz… Mikroskopla da görünmüyor. Elektromikroskoplarla ancak görebiliyoruz.
Şu ana kadar virüslerin tamamına kesin bir ilaç bulunabilmiş değil. Normal griplerimiz için hep ne demiştik. İlaç alırsan 7 günde geçer, almazsan 1 haftada..
Takviye edici ilaçlarla ona karşı durmaya çalışıyoruz. Ama asıl karşı duruş vücudumuzun bağışıklık sistemi tarafından gerçekleştiriliyor. Bu bağışıklık sistemini de biz gözlerimizle göremiyoruz. Yani göremediğimiz bir alanda geçiyor her şey…
Gelelim bir başka noktaya…
Bundan yıllarca önce yazdığım devre sonunda yaşanacaklarla ilgili bazı kitaplarımda dünyanın aşağıya iniş ve sonra tekrar çıkış sürecinde çıkışın başladığı günlere yakın doğal afetlerde bir dizi artışların ve salgınların olacağından sözetmiştim. Bu benim bir ön görüm değildi. Bu ezoterizmin bilgileri arasındaki olan bir tespitti.
Budan önceki devre sonlarında da geçişler hep sancılı olmuştur. Altn Çağ’ın bitişinde koskoca bir Mu ve daha sonra Atlantis doğal afetlerle sulara gömülmüştür.
Devre sonlarının bu genel karakteristiğidir. Sona erişler ve başlangıçlar sancılı olur.
Günümüz için konuyu yorumlarsak şunları söyleyebilirim:
Uzun süredir uykuda olan insanlığın uyanma arfifesinde dürtülmesi lazımdır. Uykudan uyanmak kolay değildir. Egoların kırılması kolay değildir çünkü.

Siz dünya lideri de olsanız ya da kendinizi öyle görseniz de , sizi bir dev değil, gözle göremediğiniz bir canlı yokedebilir. Çaresiz kalırsınız. Fazla kendinize güvenmeyin diyor doğa..
Evet doğa.. Bu değişim günlerinde hep doğa devreye girmiştir…
Şimdi de devrededir hem de belli bir süredir..
Şimdi küçük bir uyarı yaptı. Ölümcül niteliği fazla olmayan ama tüm dünya ekonomisini altüst eden, kapitalis egosal sömürücü düzeni bir anda sarsan bir etkiyle doğa bir şey söylüyor.
Toplumlara ve toplumları yönetenlere… Peki sadece onlara mı?
Hayır hepimize..

“Fazla kendinizi büyük görmeyin göründüğünüz kadar büyük değilsiniz… Sizden küçükler de var… Siz zaten sizden büyükleri hiç aklınıza bile getirmediniz. Görünen ve büyük zannettiklerinizi hep kaale aldınız. Şu an sizden küçüklerle tanışıyorsunuz.”

Verilen mesaj ezoterizme göre böyledir…
Bunlar bir hesap sorma değil bir öğreti biçimidir.
Bunlar uyanış günlerinin gözle görünür gelişmeleridir…

Tüm dostlarımın bu günleri sıkıntısız bir şekilde geçirmelerini diliyorum..

Geleceğin ışıklı günlerini hep birlikte görelim…

Yükleniyor...