Satışta

3’lü Set: Ezoterizme Giriş-Türkler’in Kültür Kökenleri-Antik Mısır Sırları

Stok durumu: Stokta var

Orijinal fiyat: ₺1.330,00.Şu andaki fiyat: ₺675,00.

Miktar :
Karşılaştır

Ezoterizme Giriş

Ezoterizmin içindeki bilgileri öğrenmek ve bu bilgiler ışığında dinsel metinleri okumak, dinlerin içindeki gerçek mesajları yakalayabilmemizde bize çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Dolayısıyla dinlerin de gerçek değeriyle algılanmasında bu çalışma, bizlere büyük bir oranda yardımcı olacaktır.

Ezoterik bilgiler ışığında kutsal metinler incelendiğinde, dinlerle ilgili bilgilerimizin ne kadar eksik olduğu hemen ortaya çıkacaktır. Çünkü dinlerin dili semboliktir ve bu semboller ezoterik içeriklidir. Dinlerin günümüzde hâlâ geniş halk kesimlerince tam olarak anlaşılamamasının ve dinlerle ilgili kulaktan dolma klâsik yorumlarla yetinilmesinin tek sebebi işte budur.

İnanmış olduğumuz dinin bizlere aktarmış olduğu ilâhi mesajları daha kapsamlı olarak öğren- mek isteyen herkes, ezoterizme müracaat etmek zorundadır. Aksi takdirde ilâhi mesajlar bizler için kapalı kalacaktır.

Türkler’in Kültür Kökenleri

Dünya’nın en gizemli yörelerinden biri kuşkusuz ki, Orta Asya’dır. Bir zamanlar bu yörede yaşananlar, tarihin en gizli kalmış bölümlerini oluşturur. Türkler için de her şey burada başlamıştı. Orta Asya Gök Tanrı Dini ve Atalar Kültü… Türk Mitolojisi’ndeki Gökyüzü’nden inen ışıklar ve Kurt’tan Türeyiş Efsaneleri’nin perde arkası… Tanrı Dağları, Ergenekon, Demir Çağı ve Tufan… Şamanizm’de ruh, ölüm ve ölüm ötesi yaşam… Şaman rahiplerinin gizli ayinleri… Sırlarla dolu gizemli Anadolu… Nemrut Dağı’ndan Kafkasya’ya uzanan gizli yer altı tünelleri… Hitit, Mitra, Diyonizos Kültleri… Müslümanlık’tan önce namaz kılan, hacca giden Harranlı Sabiiler… Türkler Nasıl Müslüman Oldu?… Türkler’in Şamanizm’i terketme nedenleri… Türkler’in İslamiyet’e geçişindeki Sufiler’in rolü… Tasavvuf Felsefesi’nin Anadolu Müslümanlığı’nın oluşumundaki etkileri… Melametilik, Ahilik, Mevlevilik, Bektaşilik… Mesnevi içine gizlenen Batıni Bilgiler… Yunus Emre’den Bilge Nasreddin Hoca’ya halk inisiyasyonu…Anadolu Kültürü’nün gizli kalmış sırları ve unutulmuş gerçekleri bu kitapta sizlerle buluşuyor…

Antik Mısır Sırları

Bir zamanlar “Ezoterik Kültür”ün en önde gelen kalelerinden biri olan Antik Mısır, Dünya coğrafyasında yer almış en gizemli toplumlardan biridir.
Mısır, kadim çağlarda çok sayıda kişiyi eğiten ve yetiştiren bir okuldu… Bir zamanlar yeryüzünü aydınlatmış olan “Osiris’in Işığı”, bugün terkedilmiş mabetlerde artık sönmüş durumdadır. Atlantisli bilge Thot’ un binlerce yıl önce söylemiş olduğu kehanet niteliğindeki şu sözleri, bugün tam anlamıyla gerçekleşmiş bulunmaktadır:
Ey Mısır! Gelecek kuşaklara senden hatıra olarak sadece inanılmaz masallar kalacaktır ve seninle ilgili olarak geriye, taşlara oyulmuş kelimelerden başka bir şey kalmayacaktır…
Evet… Taşlara oyulmuş bir tarih… Bu taş sayfaların üzerine işlenmiş hiyeroglifler arkeologlar ve tarihçilere bugün çözümlenebilmiştir. Ama bütün bunlara rağmen ortada yine de, önemli bir sorun kalmıştır:
Bu gizemli tarihin ve kültürün sırlarına nüfuz etmek…
İşte bunu yapabilmek için, tarihin geçmiş dönemlerine geri dönüyor ve bir zamanlar Mısır’ daki mabetlerin içinde yaşananları gözümüzün önünde canlandırmaya başlıyoruz… Kitabın sayfalarını açtığınızda, Mısır’ da gerçekleştirilen “Gizli Öğreti” ye, mabetlerin içine girerek, bizzat kendiniz rahiplerin arasında yaşayarak şahit olacaksınız…

Ergun Candan’ın tüm kitapları için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yazar

Yayınevi

Dil

Cilt Tipi

Karton Kapak

Kağıt Cinsi

Kitap Kağıdı

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“3’lü Set: Ezoterizme Giriş-Türkler’in Kültür Kökenleri-Antik Mısır Sırları” için yorum yapan ilk kişi siz olun
Yükleniyor...